Nie je med ako med


Med predstavuje produkt, ktorý má neuveriteľné množstvo podôb a variácií. A nemáme na mysli len farbu tohto sladkého produktu včiel, ktorá nádherne presvitá cez sklenú stenu pohára. Do veľkej miery je chuť tejto dobroty spätá so sezónnou vegetáciou, z ktorých včely zbierajú nektár.

PARALAX01_nase_vyrobky

Kvetový med

Prvý jarný zber pochádza z kvetov ovocných stromov, repky a lúk. Takýto med ľahko trávi, pretože obsahuje jednoduché cukry, glukózu a fruktózu. Navyše má aj povzbudzujúce účinky, pretože je obohatený o množstvo prírodných látok – rastlinné hormóny, éterické oleje či aromatické látky.

Lesný med

Farbivá nachádzajúce sa v miazge stromov spôsobujú, že má tento druh medu takú podmanivú tmavú farbu. V porovnaní s kvetovým proťajškom obsahuje viac fruktózy ale aj minerálnych látok a stopových prvkov prospešných pre náš organizmus. Výborný med najmä, ak máte namáhavú prácu či športujete. Lesný med má typickú lahodnú vôňu a chuť, čo z neho robí vyhľadávaný druh.

Agátový med

Je priehľadný až jasnožltý, niekedy s ľahkým odtieňom zelenej. Vďaka vysokému podielu fruktózy má výrazne sladkú chuť s jemnou vôňou. Kryštalizácia tohto medu trvá dlhšie, čo je spôsobené takisto prítomnou fruktózou.

 

Všetky spomínané druhy medu nájdete v našom obchodíku. Okrem toho máme pre vás pripravené kombinácie medu, ovocia či sladkých dobrôt o akých sa vám ani nesnívalo!