Doprava zdarma nad 49 € 

Peľ perga 80g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(9)Počet hviezdičiek je 5 z 5
9 €
Na sklade
ks

Peľ v tejto forme je ešte výživnejší ako samotné peľové zrniečka. Je holistický pomocník pre zdravie, ktorého obsah bielkovín nemá medzi produktami živočíšneho pôvodu konkurenciu. Tento vzácny zdroj aminokyselín, vitamínov, minerálov je tiež silným antioxidantom. Zaraďujeme ho medzi potraviny nazývané “superfood”. viac

Výrobca: CERA MEL s.r.o.

Peľ perga je nesmierne výživovo complexná potravina. Včelí chlieb, ako sa inak perga nazýva, obsahuje 3-14% mastných kyselín (kyselinu linolovú, linolénovú a arachidonovú), 15-35% uhľohydrátov, množstvo vitamínov (B1, B2, B3, B5, B6, C, karotén, provitamín A, biotín, E a rubín), substancie s antibiotickými účinkami a 2-7% minerálnych látok so stopami mikroelementov (železo, meď, draslík, sodík, horčík, vápnik a kremík). Pomáha pri poruchách súvisiacich s táviacim traktom, pozitívne pôsobí proti vypadávaniu vlasov a zvýšenej lámavosti nechtov, zlepšuje schopnosť myslieť a je prospešný v boji proti únave a vyčerpaniu.

ČO JE PERGA:

Perga (včelí chlieb) slúži včelám na kŕmenie práve narodených potomkov. Nazbieraný peľ včela robotnica formuje výlučkami žliaz a nektárom do tzv. obnôžok. Tie sú potom uložené do buniek plástov v úli a zaliate medom. Takto vytvorená hmota následne fermentuje a kvasí. Uvedenými procesmi perga získa všetky potrebné a zdraviu prospešné látky.

Pre presny návod na použitie, prosím, kliknite sem.

MIESTO ZBERU:

Pergu máme z úľov umiestnených v oblasti Radošiny.

NÁŠ TIP:

My si pegu radi pridávame na raňajky do müsli, ovsených vločiek alebo iba tak do bieleho jogurtu s trochou medu. Po cvičení dopĺňame bielkoviny dávkou pergy rozmiešanej v smoothie alebo ovocnej šťave.

Parametery

Hmotnosť 80 g