Doprava zdarma nad 49 € 

Náš príbeh

Hoci sa môže zdať, že sme tu iba nejakých 30 rokov, korene toho, čo dnes robíme siahajú ešte do generácie našich praprastarých rodičov. Včely boli a sú s nami od jakživa. To, čo začalo pred desiatkami rokov ako hobby našich rodičov, neskôr ovládlo celú rodinu. So starostlivosťou o včely, stáčaním medu či výrobou medových sviečok sme pomáhali už počas detstva. Na začiatku podnikania, keď dala mamina výpoveď v práci a začala sa naplno venovať podnikaniu, sa vyrábali sviečky u nás doma na sporáku v kuchyni a na písacom stole v našej detskej izbe. Hlavný stan so včelami bol v tatinovom rodičovskom dome pri Bánovciach nad Bebravou. Neskôr sa kúpil starý dom pri Zlatých Moravciach a tam sa postupne presunulo všetko a na vylepšení výrobne sa pracuje do teraz. 

 Názov našej farmy pochádza z dvoch latinských slov - cera (vosk) a mel (med), ktoré opisujú to čomu sa my Grgulovci už viac ako 30 rokov venujeme- včelárstvu, spracovaniu medu a včelích produktov a výrobe sviečok z včelieho vosku.

 Túto našu malú rodinnú firmu teda tvoria rodičia (Zdenka a Dušan), ktorí zabezpečujú hlavne výrobu a logistiku, syn (Filip) s priateľom (Peťom) majú na starosti obchod a všetko okolo toho a dcéra (Alexandra), ktorá sa stará o e-shop. 

Pôvodne sme chodili iba na rôzne jarmoky a trhy. V roku 2011 sme otvorili kamennú predajňu v Piešťanoch a v 2012 aj v Bratislave. Obe predajne spolu fungovali rok, no po roku sa Piešťany zatvorili. Momentálne je kamenná predajňa v Bratislave na Michalskej, kam sme sa presťahovali, z priestorov v uličke o pár metrov ďalej.

Všetko čo robíme a vyrábame, robíme s láskou a vlastnoručne. Všetky produkty sú domáce, vyrábané vlastnými rukami. A ak aj niečo nevyrábame my, dbáme na to, aby sa aj tento náš spriatelený výrobca držal zásady ručnej výroby.

To, čo začali rodičia robiť preto, aby zabezpečili lepší život nám, svojim deťom, sa my, deti, snažíme pozdvihnúť na vyššiu úroveň a ukázať, že aj z hobby sa dá vytvoriť niečo, vďaka čomu môžu byť ľudia spokojnejší a šťastnejší. Tak si k nám dobzučte po radosť!